Казка про двох зайців

22.04.2021

Одна стара прислів’я говорить: «За двома зайцями поженешся – жодного не зловиш!».

У будь-який період життя перед вами може виникнути безліч завдань, які будуть тягнути вас в різні боки. Як ви розставляєте пріоритети, коли все здається важливим і вимагає уваги? Якщо ви вирішите взятися за кілька справ одночасно або не зможете вирішити, як кажуть у приказці, яке діло важливіше, то ви ризикуєте не досягти мети ні в одному з них. Ви упустите всіх зайців відразу.

Всі ми часто схильні займатися зайвим аналізом ситуації, що викликає відчуття перевантаження.

Скільки разів це траплялося з вами в бізнесі? Вам потрібно запланувати тренінг, зайти до сусідів і доставити кілька роздрібних замовлень, відвести дітей в школу, поспілкуватися з потенційними партнерами, зробити кілька дрібних справ, оплатити рахунки, провести запуск продукції, записатися до лікаря і подумати про те, коли можна буде перекусити. І все це до полудня. Найчастіше важко визначити, куди направити максимум своєї енергії для досягнення найкращих результатів.

Мій досвід підказує, що відповідь криється в концентрації на довгострокових цілях і «постійної візуалізації своєї нагороди». Кожен день вам потрібно зробити стільки всього, що увага може розсіюватися, але якщо ваша кінцева мета завжди залишається у фокусі вашого погляду, то щоденні справи не зможуть відвести вас в невірному напрямку.

Ви коли-небудь помічали, що під час довгого перельоту маршрут вашого літака на електронному табло кілька разів змінювався в зовсім несподіваному напрямі? Літак міг йти на північ замість наміченого шляху на схід. За статистикою, 70% часу в польоті літаки не дотримуються прямого курсу, однак вони завжди знають, куди летіти, і тому завжди прилітають в пункт призначення.

Те ж саме стосується і в вашому бізнесі. У вас можуть траплятися невдачі, напружені дні або непередбачені труднощі, які знижують впевненість в собі. Але постійно тримаючи в голові свої довгострокові цілі, ви ніколи не зіб’єтеся зі свого курсу, а якщо зіб’єтеся, то відразу помітите це, відкоригуєте напрямок і повернетеся до найбільш важливим цілям.

Якщо ви приймете рішення сконцентруватися тільки на одній важливій цілі – на одному зайця – і потім, відразу після його затримання, на іншому, то ви і ваш бізнес завжди будете в плюсі.

Завжди Ваш,

Рекс Мон